Türkiye’de Yabancılar İçin Yeni Şirket Kuruluşu

YENİ ŞİRKET KURULUŞU

Kardem, Türkiye’nin önde gelen yabancı şirketlerinin kuruluşunu gerçekleştirmekten onur duymaktadır.

TÜRKİYEDE YATIRIM VE DEVLET DESTEKLERİ

Türkiyede katma değer yaratan ve istihdam sağlayan sektörler devlet tarafından teşvik edilmektedir. Özellikle orta ve ileri teknoloji ürünlerinin imalatına ek destekler sağlanmaktadır. Vergi, sosyal güvenlik, faiz desteklerinin yanı sıra hibe destekleri de bulunmaktadır. Ayrıntılar için bilgi isteyiniz.

ÜCRETSİZ BİLGİ ALIN

Kardem, proje fikirlerinizin gerçekleştirilmesi için size danışmanlık sunar. Proje maliyeti ile işletim maliyetinin hesaplanması konusunda bilgi verir. En uygun şirket türünü belirler ve hangi devlet teşviklerinden yararlanılabileceğini bildirir. Üstelik bunun için herhangi bir ücret talep etmez.

TÜRKİYEDE ŞİRKET KURMA

Türkiyede şirket kurma işlemleri kolaylaştırılmıştır. Yabancılar bir ortaklı şirket kurabilirler. Anonim şirketlerde yabancılar şirket temsilcisi olabilecekleri gibi, dışarıdan birini de atayabilirler. Limited şirketlerde ise en az bir ortağın şirket temsilcisi olması gerekir.

HANGİ TÜR ŞİRKET KURMALI?

Biz anonim şirket öneriyoruz. Çünkü;

Pay devri daha kolaydır.

Pay devirlerinde vergi istisnası uygulanmaktadır.

Ortak olmayan kişiler müdür olabilir.

Ortaklar kamu borçlarından sorumlu değildir.

TÜRKİYEDE ŞİRKET KURMANIN AVANTAJLARI

Türkiye jeopolitik konumu nedeniyle dünyanın başlıca lojistik üslerinden biri konumundadır. Gelişmiş bankacılık sektörü, depolama, deniz ve karayolu taşımacılık imkanları, güvenliği, uluslararası ticaret kolaylıkları bakımından işlerin Türkiyeden yönetilmesini avantajlı hale getirmektedir. Türkiye, ticaret ve vergi hukuku bakımından Avrupa Birliği ülkeleri mevzuatına ve OECD düzenlemelerine uyum göstermektedir. Türkiye, çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları ile vergi paylaşımı ilkesini benimseyen bir ülkedir. Belli büyüklükteki tüm şirketleri uluslararası finansal raporlama IFRS ve uluslararası muhasebe standartlarını uygulamaktadır. Dolayısıyla Türkiyede şirket kurarak ya da şirket satın alarak iş yapmak dünya ile entegre olmanızı sağlayacaktır.

ŞİRKET KURULUŞUNDAN SONRAKİ HİZMETLER

Kardem, şirket kurulduktan sonra tüm yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlar. Bu hizmetlerin en yetkin uzmanlarımızla yerine getirildiğinden emin olunuz.

Şirketin logosu, ofis yapılanması, telefon hattı, internet sitesi, mail adresi, ticari görüşmeler ve sözleşmeler, avukatlık hizmeti, ticaret ve vergi hukuku, yatırım teşviklerine başvuru gibi konularda hizmet verilmektedir.

İhtiyaca göre şirket değerlemesi, bağımsız denetim, şirket durum raporlaması, şirket birleşmeleri ve devirler, hisse değişimi, vergi avantajları ve uluslar arası vergi hukuku konularında hizmet verilmektedir.

Kardem ayrıca Kardem Global network kapsamındaki üyeleriyle tüm dünyada aynı hizmetleri üstün kaliteyle sunma imkanına sahiptir.

ÜCRETLER

Kardem, tüm ücretlerin önceden belirlenmesi ve müşteriye bildirilmesine önem vermektedir. Bu nedenle müşterilerimiz ödeyeceği faturalarda herhangi bir sürprizle karşılaşmazlar. Ücretlerimizin iş kalitemize göre düşük olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıdaki tabloda şirket kuruluşu ücret tarifemizi görebilirsiniz.

2 YÖNETİCİYE KADAR 3-5 YÖNETİCİYE KADAR 6’DAN FAZLA SAYIDA YÖNETİCİ
750 EURO 1.000 EURO 1.250 EURO

 

Bunun dışında şirket kuruluşu giderleri aşağıda gösterilmiştir.

Şirket tescili için Sicil Müdürlüğüne yaklaşık 400 EURO,

Muhasebe ücreti min. 80 EURO/ay

ŞİRKET KURULUŞU İÇİN GEREKEN BELGELER

Şirket kuruluşu için sizden aşağıdaki isteklerimizi mail atmanız yeterlidir.

1- Şirketin Ünvanı : Şirketin faaliyet konusuna göre seçeceğiniz ünvanın geçerli olup olmadığı ve daha önce mevcut olmayan bir unvan seçimi konusunda uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

2- Şirket Faaliyet Konusunun Seçimi : Faaliyet konusunu bildirdiğinizde şirket sözleşmesini yürürlükteki düzenlemelere göre hazırlayarak onayınıza sunuyoruz.

3- Şirket Merkezi : Şirketin faaliyet göstereceği ofisin ya da fabrikanın adresini belirlemek kuruluş için gereklidir. Şirket merkezi sanal ofis olarak da kiralanabilir. Ofis veya fabrika kiralama konusunda uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

4- Şirket Temsilcisi (Yönetim Kurulu) : Şirketi kimin temsil edeceği önemlidir. Çünkü temsilci işyeri kiralayabilir, banka hesabı açabilir, mülk satın alabilir ve bankadan para çekebilir. Şirketin faaliyeti için karar alma yetkisi yönetim kurulundadır. Yönetim kurulu ortak olmayan kişi veya kişilerden oluşabilir.

5- Şirket Ortağının Onaylı Pasaport Örneği : Şirket kurucusunun onaylı kimlik fotokopisi yeterlidir.

6- Şirket Sermayesinin Belirlenmesi : Limited şirketlerde en az 10.000 (yaklaşık 1.200 EURO), anonim şirketlerde ise en az 50.000 TL (yaklaşık 6.000 EURO) sermaye şartı vardır. Sermayenin yüksek olması vergi indirimiyle teşvik edilmektedir.